Картинка_Novikov_Oleksii_Arnold_2018

Український стронгмен Новіков Олексій став чемпіоном в Arnold Amateur World

22-річний киянин Новіков Олексій вдруге взяв участь у чемпіонаті, який має назву «Arnold Amateur World Championship» і є відбірним до елітної десятки найсильніших атлетів планети. Професіонали змагаються на цьому ж фестивалі, але в іншому турнірі — під назвою «Arnold Strongman Classic».

2017-го, на дебютному для себе «Арнольді», Олексій став другим, поступившись переможцю лише одним балом. За рік, що минув, Новіков, переміг у відбірному турнірі Giant Live в Ірландії, здобувши право виступати на найпрестижнішому у світі стронгмен турнірі – World Strongest Man. Згодом Новіков відстояв титул «Найсильнішої людини України» . Турнір «Arnold Strongman Classic» за престижем конкурує з «World Strongest Man», тож для Олексія успішний виступ на цьому змаганні – був у пріоритеті. Однак для того, щоби отримати право виступати в елітній десятці, потрібно було перемогти на чемпіонаті світу серед аматорів.

Вирішальний етап складався з двох вправ. У першій – «Mystery Event» (підняти двічі колоду вагою 142 кг, після чого зробити максимальну кількість тяг штанги «Аполон-аксель» вагою 295 кг за одну хвилину), Олексій поділив з росіянином 4-5 місця: обоє зробили сумарно по 6 підйомів.

Все вирішувалося у вправі «Stone of Steel», в якій необхідно було одну за одною підняти 5 куль вагою від 130 до 180 кг . Олексій Новіков, закладаючи кулю за кулею, впевнено переміг свого конкурента. Його час – 17,40 секунди став абсолютно найкращим серед усіх учасників. Фінальна перевага українця у загальному заліку склала 2,2 бала, що підтверджує високий клас нашого атлета.